yes1111: (Default)
[personal profile] yes1111Отже, що пропонувала Юлія Тимошенко в 2008 році по земельній реформі. Знову ж таки, я коротко, тезово, але все одно вийде довго:

Вся реформа була поділена на великі блоки:
- сфера соціального розвитку села та сільського населення;
- енергетичне забезпечення АПК;
- земельні відносини;
- державна підтримка АПК;
- оподаткування АПК;
- цінова політика;
- забезпечення конкурентноздатності аграрної продукції;
- програма зайнятості населення в сільській місцевості;
- нормативна база АПК (поступові зміни в якій розраховувались до 2015 р.) 

Зверніть увагу, скільки всього пропонувалось зробити ДО введення ринку землі. Цілком зрозуміло, що якщо ввести ринок без закладення такої обширної бази, то земля буде виконувати лише дві функції:
- форма збереження накопичень (оскільки валюта у нас - фантики);
- форма спекулятивного ресурсу (для фондів-стервятників типу Templeton Capital, який уже паразитує на нашому фінансовому секторі)
- ресурс для корпоративного сектора під вирощування бізнес-культур.

Традиційні культури, повторюю, у нас ніхто вирощувати на комерційній основі НЕ буде. Внутрішній ринок у нас дуже маленький із тенденцією до зменшення - бо через безгрошів'я люди все більше споживають "джанкфуд". А в світі за даними FAO традиційних харчових культур уже виробляється в світі в півтора рази більше за середню потребу.

От самі й подумайте, якого рода інвестор сюди прийде. А українська земля має дуже високу цінність, і є майже ідеальним ресурсом для збереження капітала. І не забувайте про Росію, у якої економіка теж рушиться, і тамті олігархи шукають спосіб якось так вкласти свої гігантські статки, щоб не прогоріти. А у нас російському капіталу всюди дорога відкрита і навіть даються преференції як "стратегічному партнеру" (на третій рік війни, ага).

Так от, повертаючись до наших баранів.

Треба правильно розуміти, навіщо колись був введений мораторій на продаж землі. Сам по собі він представляє собою механізм відстрочки введення земельного ринку, поки не буде впорядкована його законодавча база. Оскільки вона дуже велика, мораторій повинен був діяти не менше десяти років.

Але за цей час жоден уряд, виключаючи уряд Тимошенко, навіть не робив підходу до закладення такої бази. Натомість вони пропонували зразу ввести ринок землі, аргументуючи тим, що "ринок все відрегулює". А ми уже бачили, як він "відрегулював" нашу промисловість - там практично все уже належить Росії прямо, або опосередковано - через наших олігархів.

Тепер трохи про те, як виглядала модель АПК згідно баченню Тимошенко. Це 2008 рік, нагадаю. В основі її лежить японська модель, яка передбачає, що основним землекористувачем є дрібне (родинне).фермерське господарство.

В Японії всього 34% земель знаходяться в державній власності (27% належить уряду, а 10% - муніципалітетам), а 66% земель належить приватним власникам. Але із цих 66% 86% - фермерські господарства (родинні в основному), і тільки 14% належить корпораціям чи великим землевласникам. При цьому Японія, традиційно зона ризикованого і дуже обмеженого сільського господарства (лише 13% відсотків території взагалі придатна для цього, без можливості культивації решти - на відміну від Ізраїля), забезпечує себе харчами на 67%. Це теж одна із найефективніших моделей господарювання, заснована на максимальній ефективності використання земель.

Приблизно те саме пропонувала Юлія Тимошенко, однак подібні дрібні фермерські господарства можуть існувати тільки при наявності бази - в першу чергу інфраструктурної та інституціональної. А у нас навіть саме питання власності не впорядковане, через що у нас розгул рейдерства на селі.

В цьому місці можуть єхидно запитати, але ж квартири не рейдерять, то чому будуть рейдерити землю. На це є дуже красива відповідь: квартири теж рейдерять, просто ця статистика до публічної сфери не доходить. Ріелторський ринок в Україні - один із найбільш криміналізованих, тут і чорні маклери, і договори довічного утримання - по яким люди насправді попадають в "будинки престарілих", колекторські фірми - вкупі із практикою заганяння людей в борги. І це при тому, що нові квартири можна побудувати. А нову землю ви побудувати не можете - хіба що на Марсі дадуть діляночку під картошечку.

Загальний список пропозицій Тимошенко по земельній реформі зразка 2008 року можна подивитись ось тут. Там теж тезово, і поблочно. Хотів викласти тут, але й так уже дуже довго вийшло, так що переходьте за лінком і читайте.

http://ukrbreak.wixsite.com/ubreakthrough/--c1tmcВячеслав Ільченко
Джерело

Profile

yes1111: (Default)
yes1111

October 2017

M T W T F S S
      1
2 3 4 5678
9 10 1112131415
16 171819202122
23242526272829
3031     

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags